Senát zapsal do českých dějin černý čtvrtek

27. listopadu 2008 v 22:25 | Marketta |  ► Blog
Obrací se parlament zády k vůli občanů?
Rozhodně velmi zajímavý článek - není ani moc dlouhý doporučuju přečíst a vyjádřit se k tomu ...

tisková zpráva hnutí Nenásilí
Praha 27.11.2008


Senát Parlamentu České republiky dnes ratifikoval smlouvy o umístění vojenské základny USA na území České republiky. Postavil se tak zcela otevřeně proti vůli většiny obyvatel, která dlouhodobě tento nebezpečný plán odmítá. Z pohledu porevolučního vývoje České republiky se jedná o zásadní zlom v demokratickém vývoji naší země, neboť poprvé se v tak zásadní otázce obrátila komora parlamentu zcela otevřeně proti vůli většiny občanů této země.

"Propad vládní koalice v uplynulých volbách jasně ukázal, že občané této země nesouhlasí s politikou této vlády a radar měl na tomto vládním debaklu zásadní význam. O to vážnější je skutečnost, že vláda tuto vůli voličů i nadále ignoruje a vhání Českou republiku do středu globálního konfliktu, " uvedl Jan Tamáš, mluvčí hnutí Nenásilí. "Z pohledu dějin demokracie v naší zemi považuji dnešní den za černý čtvrtek."
Hnutí Nenásilí spolu s Ligou starostů proti radaru již teď připravuje další akce, především pak protiradarovou celoevropskou kampaň, která bude poukazovat na rozpor uvnitř České republiky, kdy vláda a ode dneška i horní komora parlamentu zastávají názor, který zcela odporuje vůli většiny občanů. Jednou z prvních akcí v rámci této kampaně bude návštěva čtyřiceti členů Ligy starostů proti radaru v Evropském parlamentu v Bruselu 24.února 2009.
Další akce hnutí Nenásilí proběhne již toto pondělí v 8 hodin ráno před úřadem vlády.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama